Arı ne zaman satın alınır

Arı ne zaman alınır?

Arı ne zaman satın alınır? Arı satın alınırken nelere dikkat edilmeli,Hangi ırk arı ile çalışmam gerekiyor,Hobi arıcılık,Paket arıcılık gibi arıcılığa dair tüm bilgileri web sitemiz üzerinden Satılık arı ve Blog sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Arıcılık sektörü,her geçen yıl popülerliğini arttıran keyifli ve iyi kazandıran meslek dalı haline gelmiştir.Son yıllarda pandemi sürecinde arı ürünlerine olan ilgi fazlasıyla artmıştır.Devlet tarafından özel kurslar açılarak arıcılığın önemine vurgu yapılmaktadır.Ticari boyutlu arıcılık yapmak isteyen arıcılarımız,devlet destekli hibe lerinden faydalanabilirler.

Arıcı nedir?

Arıcı;Allah tarafından insanlara şifa kaynaği olarak gönderilen dünyanın en mucizevi canlısı arıya lojistik destek ve arıyı yönlendirmeyle görevli kişiye arıcı denir.

Kimler arıcılık yapabilir?

Öncelikle, arıcılık yapabilmek için bu sektöre sevdalı olmak gerekiyor,Arı aşkı hiçbirşeye benzemez.Teknik bakımdan bir bilgiye sahip değiseniz,halk eğitim merkezi veya bulunduğunuz ildeki arıcılar birliğine başvurarak arıcılık kurslarından faydalanabilirsiniz.

26 yıllık tecrübeye sahip Bayram arıcılık ata mirası olarak bu sektöre ilk başladığında 7 kovan arı ile başlamıştır.Şuan 25000 yakın arı kolonisi ve ana arı üretimi ile organik arı ürünleri üretimi yapmaktadır.

Satılık arı

Arıcılık yapmak için deneyim ve bilgi sahibi olmak gerekiyor,en doğru bilgiyi sadece arıcılardan,uygulamalı olarak öğrenebileceğinizi unutmayın.

Gerekli Olan Bilgiler

Arıcılığa ilk olarak başlayan,teknik bilgiye sahip olmayan arıcılarımız için en fazla 5 kovan arı ile başlamalarını tavsiye ederim.Benim teknik bilgim var,arıcılığı ticari şekilde yapmak istiyorum,diyorsanız bu sayı,sizin bütçenize kalmış bir şeydir.

Arı ne zaman satın alınır.

Arı satın almak için en uygun zaman dilimi mart 15 dir,kışlatmadan çıkan arıların bakımı yapılır,yavru popülasyonunu iyileştirmek adına ,beslemeler yapılır.

Onun öncesinde arı satın alma işlemi yaparsanız,ekstradan arıya masraf edeceksiniz.

Mart nisan aylarında alınan 6-7-8 çerçevelik arılar,mevsim iyi giderse ortalama size koloni başına 15 ile 30 kg bal verecektir.

Satın alacağınız arıda dikkat edilecek hususlar;

 • Arının ırkı
 • Ana arının genç olması
 • Yavru hastalıklarının bulunmaması
 • Genç nüfusa sahip olması
 • Tüm periyodik bakımlarının yapılmış olması

Satılık Arı Nerden alınır

Firmamız tarafından satılık arı,paket arıcılık sistemiyle,Türkiye genelinde çalışmalarımız vardır,Pandemi nedeniyle arı alamıyorum diyorsanız,bunu dert etmeyin,Özel araçlarımızla 5-6-7-8 ve 9 çerçeve(Ramka) paket arı,kovanlı veya kovansız arıları, bulunduğunuz il ilçeye kadar getirip teslim ediyoruz.

5 Yorum

 1. Avatar Mehmet diyorki:

  50 adet paket arı siparişi vermek istiyorum teslimatınız ne zaman ve adrese getiriyormusunuz

  • Avatar admin diyorki:

   Ariligimizdan dilediğiniz tarihte siz kendiniz gelip alabilirsiniz. 50 adet ve üzeri alımlarda kapıya kadar teslimat yapıyoruz. Mart 15 gibi arı satışlarımız ve teslimatlar imiz başlıyacak tır Mehmet bey

 2. Avatar ALİ diyorki:

  iyi akşamlar. Kovansız Belfast arı almak istiyorum ortalama 25 kovan kadar. Fakat istediğim arının bazı özellikleri olacak. Yerinde görerek seçmek şansımız var mı?
  soru 1 – Hangi yılın anası ?
  soru 2- Orijinal F1 arısı mı ?
  soru 3 – Sakin arımı?
  soru 4 – ne zaman gelip alabilirim?
  Şimdiden teşekkür ederim bol kazançlı bir sezon dilerim.

Yorum yaz

  Nasıl Yardımcı Olabilirim ?