Ana Arı Siparişi

Ana Arı Siparişi

Ana arı;Son yıllarda dünya genelinde de büyük ilgi görmeye başlayan arıcılık faaliyetleri ve ana arı üretimi, ülkemizdeki üreticilerin en gözde seçeneği olarak her geçen gün yerini sağlamlaştırıyor. Kurumsal olarak Bayram arıcılık markasıyla sektörün içerisinde 30 yılı aşkın süredir faaliyet göstermekteyiz. Bu faaliyetlerimizi arıcılıkla ilgilinen üreticilerle en titiz ve düzenli şekilde buluşturmaktayız. Firmamızın arıcılık alanında öncü olmasını sağlayan etkenlerin başında ise ülkemizin birçok bölgesinde çalışma gruplarına sahip olması gelmektedir. Antalya, Adana, Malatya ve Adıyaman kentlerinde profesyonel bir şekilde çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Ana arı üretim faaliyetlerimiz özenle ve titizlikle sürdürülmektedir.Web sitemiz üzerinden ana arı siparişi verebilirsiniz.

Ana arı siparişi

Ana Arı Ne Kadar Yaşar?

Bilindiği üzere kovandaki düzeni ve diğer arıların çalışma temposunu belirlemek gibi anahtar görevleri olan ana arı, ne kadar uzun soluklu bir hayata sahip olursa o kadar faydalı ve üretken olur. Her kovanın en gözde ismi olan ve aynı zamanda en uzun soluklu nefesi olan ana arı için özenle yetiştirme tekniklerimizi uygulamaktayız. Normal bir arının ömrünün yaklaşık 4-6 hafta arasında olduğunu göz önüne aldığımızda arı sütü ile beslenen ana arı yaklaşık 5 yıl civarında hayatta kalabilir. Her kovanda sadece bir adet olmaları nedeniyle bu süre üretimin sağlanması ve kaliteli ürünlerin elde edilmesi için çok yeterlidir. Unutmayın arıcılığın temel yapı taşı doğru zamanda kovanınızı sağlıklı tutacak hamleleri yapmaktan geçer. Genç ve çalışkan arılarla kurduğunuz bir ekiple yapacağınız üretim en üst düzeyde gerçekleşecektir. Ayrıca doğru ırk tercihi ile alacağınız verimi artırma imkanına sahip olursunuz. Bu konuda karar vermenizi sağlayacak faktörlerin en önemlisi bulunduğunuz bölge ve arıcılığı yapacağınız iklim şartlarıdır.

Online Sipariş İmkanı

Arıcılık anlayışının bir hobiden çok toplumsal bir ihtiyaca dönüşmesi nedeniyle bu alanda çalışmalarını sürdüren tüketicilerin firmamızdan daha kolay hizmet alabilmesi adına paket arıcılık, seçeneğini sizlere sunmaktayız. Geleneksel yönetimlerin tecrübeyle birleşip profesyonel eller sayesinde hayata geçirilmesi firmamızın en temel felsefesidir. Sağlıklı ürünleri ortaya çıkarmak için bu süreci sabırlı, temiz ve disiplinli bir şekilde sürdürmekteyiz. Sektörün göz bebeği konumundaki firmamızın en büyük tercih sebebi ise ana arı siparişi taleplerini anında karşılaması ve zamanında teslimat yapması olarak gösterilmektedir.

Kovanınızın zenginliği ve üretimin gücünü artırmak amacıyla yapacağınız tercihler çok büyük önem taşımaktadır. Firmamız, Kafkas, karniyol ve italyan ırklarını dilediğiniz takdirde en kısa ve güvenli sürede sahibinden satılık arı hizmetiyle sizlerle buluşturmaktadır. Bulunduğunuz yere dilediğiniz zamanda istediğiniz ırkı talep edebilir ve bizimle iletişim kurabilirsiniz. Satılık arı hizmetlerinde siparişlerinizi online olarak bize bildirmeniz yeterlidir. Hangi türe yönelmek istediğinize karar verip bizimle iletişime geçtiğiniz anda sipariş sıralaması ve ödeme sırasına göre teslimatlarınız güvenle gerçekleştirilecektir. Akdeniz bölgesi başta olmak üzere, Ege bölgesi ve Marmara bölgesi ulaşım ağımızın kapsama alanına girmektedir. Kaliteli ve sağlıklı bir ana arı ile üretim seviyeniz kolay bir şekilde yükselmektedir. Siparişleriniz için ödemelerinizi PTT yolu ile veya banka sayesinde en hızlı, pratik ve güvenli şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Satılık Arı Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Irkların özelliklerini iyi bilmeniz arıcılık hayatınızda size çok büyük bir fayda sağlar. Sadece ana arı sahibi olmak tek başına olumlu neticeler almanızı sağlamaz. Örneğin, en çok bal depolama kapasitesine sahip olan kafkas ırkı arılarıdır. Eğer amacınız sadece bal üretimi sağlamaksa sizin tercih etmeniz gereken arılar kafkas ırkı arıları olacaktır. Satılık arı için bizimle iletişime geçerken dikkat etmeniz gereken bir diğer husus ise hastalıkla mücadeledir. Hastalıkla mücadelede arı kaybı gibi sıkıntılarınız mevcutsa gücü ve direnci en yüksek olan arılar Anadolu ırkındadır. Bir kafkas arısı ile anadolu ırkının çiftleşmesi yoluyla ortaya çıkan ırk, hem çok yüksek bir bal toplama haznesine sahip olacaktır hem de güçlü ve sağlıklı kalacaktır. Bu türün en önemli özelliklerinin biri ise arı sütü elde ederken çok yüksek bir katkı vermesidir. Kaliteli ve özellikli bir ırk olarak göze çarpan bu karışım propolis üretiminde en doğru seçenektir.

İtalyan arısının ırk özelliği ise yavru verme konusundaki başarılarıdır. Ilık havaları ve sakin ortamları seven bir cins olan İtalyan ırkı ince karınlı ve uzun dilli olarak bilinmektedir.  İtalyan ırkının göze çarpan özellikleri arasında çok iştahlı olmaları ve fazla bal tüketimi yapmaları gösterilebilir. İlkbahar aylarında koloni oluşturan bu cinsin yavruları büyütme yeteneği çok dikkat çekicidir. En değerli özelliği ise petek bal konusundaki yeteneğidir. Dil yapıları sayesinde bulunduğunuz iklime uygun olarak yonca çiçeklerinden beslenirler. Karniyol arısının özelliklerine bakacak olursak, yavru üretme yetenekleri üst seviyededir. Bu cinsin öne çıkan özelliği uyum ve sakinlikleridir ayrıca kovanları bulabilme konusunda uzman olmaları yön algılarının yüksek olması gibi öne çıkan özellikleri vardır.

Karniyol ırkı, değişen ortam ve iklim şartlarına uyum sağlama konusunda oldukça iyidir. Belfast ana arı ırkına bakacak olursak, melez bir ırk olan cinsin önemli yetenekleri vardır. Kapalı yavru üretimi konusunda iyilerdir ve petek bal için doğru seçimlerdir. Belfast ana arı ırkı oğul verme konusunda ise cömert değildir. İklim koşullarının değişmesi bu tür için bir problem olmaz ve soğuk hava koşullarından olumsuz etkilenmeme özelliği taşımaktadır. Bayram arıcılık olarak arıların türlerine göre ayrılmasında oldukça hassas davranmaktayız.

Yorum yaz

    Nasıl Yardımcı Olabilirim ?