Karniyol Paket Arı

Karniyol Paket Arı

Karniyol paket arı, Karniyol Arısı firmamızın üretmiş olduğu arıların yıl içerisinde belli dönemler halinde siparişe hazır hale getirilmesi için hazırlanması sürecini kapsamaktadır. Firmamız bayram arıcılık olarak, arının her alanında lider olduğumuz gibi karniyol paket arı ile ilgili konularda da ilk sırada yer almaktayız. Verilen karniyol arı siparişinin paketi olarak bizzat özenle ve dikkatli bir şekilde yatığımız hazırlığı arıcılara sunmak adına kendi güvenilir imkânlarımız ile teslimatını gerçekleştirmekteyiz. Verilen sipariş alındıktan sonra her aşamasını özenli bir şekilde geçerek son hale gelmiş olan paketleri sizlere ulaştırma esnasında tüm sorumluluğu firmamız üzerine almaktayız. Karniyol arılardan istene verimi almak için özel olarak yetiştirdiğimiz arıları paketlemekte ve sunmaktayız.

Dilediğiniz zaman bizleri ziyaret ederek arılar hakkında merak ettiğiniz tüm bilgilere ulaşabilirsiniz. Sorularınıza alacağınız net ve eksiksiz cevaplar ile aklınızda herhangi bir soru işareti oluşmadan arı seçiminizi yapabilirsiniz. Firmamız bayram arıcılık kanalı ile arı almış ve arıcılık faaliyetine başlamış olan müşterilerimizin almış oldukları hizmetin yanı sıra, elde ettikleri verim ve sağlamış oldukları kolaylıklar ile ilgili olarak vermiş oldukları yorumlara detaylı şekilde göz atabilirsiniz.

Karniyol Paket Arı
Karniyol Paket Arı

Sayfamızda arıların üretimi, geliştirilmesi ve paketlenmesi ile ilgili olan görselleri inceleyerek, paketleme aşaması için yayınlanmakta olan videolarımızı izleyebilirsiniz. Karniyol arılar ile ilgili olarak her anlamda kaliteyi kendine hedef haline getirmiş olan firmamız bayram arıcılık, paketleme konusunda profesyonel iş yapmanın yanı sıra kullandığı en küçük malzemede bile kaliteden ödün vermemektedir. Müşteri memnuniyeti esaslı hizmet veren firmamız, her türlü kolaylık ve imkanı sunmaktadır. Arıcılık sektörü göz önüne alındığından en uygun fiyatlar altında alabileceğiniz en iyi hizmeti sunan firmamız, gerek müşterilerinin gerek ise arıcılık sektörünün arının tüm ürünleri hakkında istenen düzeye ulaşması için çalışmaktadır.

Siz arıcılık yapmaya karar verin sizlere her türlü desteği bizler hızlı ve etkili bir şekilde sağlayalım.

Karniyol Ana Arı Özellikleri

Karniyol ana arılar, arıcılık sektöründe en çok verim elde edilen ve en sık tercih edilen ana arılar cinsinin başında gelmektedir. Karniyol ana arılar, arı cinsinin en sakin ve uysal canlıları ile ön plana çıkmaktadır. Arıcılık sektöründe ilk sırada yer alan firmamız bayram arıcılık olarak, gereken özen ve titizlik içeresinde yetiştirmiş olduğumuz arıların özellikleri şu şekildedir;

· Irkı arasında en sakin olan cinslerdir.

· Yavrulama oranları aşırı derece yüksektir.

· İlkbahar gelişimi çok hızlı olup yaklaşık olarak yüzde 450 üreme oranına sahiptir. (yaklaşık olarak 20 bin arı ilk bahar mevsiminde hızlı bir şekilde artarak 80 bin rakamlarına ulaşmaktadır.

· Çok iyi derecede kışlama yeteneği bulunmaktadır.

· Yağmacılık özellikleri diğer arı cinslerine göre oldukça az orandadır.

· Yavru hastalıklarına karşı büyük direnç göstermektedir.

· Yön bulma ve ani yönelme yetenekleri üst düzeyde bulunmaktadır.

· Diğer arılara oranla propolis toplama özelliği oldukça düşüktür.

· Oğul verme yönünde oldukça güçlü bir yapıya sahiptir.

Firmamız Bayram arıcılık olarak bu eşsiz ırkın herkes tarafından tercih edilmesi ve verimlerini en üst düzeye taşımaları için çalışmaktayız.

Karniyol ana arı hatları

Karniyol ana arı her özelliği ile beklentileri tam olarak karşılamaktadır. Fizyolojik ve davranış özellikleri kapsamında arıcılık sektörünün vazgeçilmezleri arasında yer alan Karniyol ana arının hat özellikleri firmamız bayram arıcılık tarafında şöyle sıralanabilir;

· Büyük, ince ve uzun bir vücut yapısına sahiptir.

· Genel olarak kahverengi veya siyah bir rengi bulunmaktadır.

· 6,4 ile 6,8 arasında değişen bir dil uzunluğu bulunmaktadır.

· Çiftleşme ana aralığı ise 205 civarında seyretmektedir.

· Oldukça iyi bir bal verimine sahiptir.

· 1500 ile 2000 arasında bir ana arı yumurta verimi bulunmaktadır.

Uysal bir yapısı sayesinde üreticilere arar vermeye ve çalışkanlığı ile öne çıkan Karniyol ana arılar ilk hatlarını tamamladıktan sonra, firmamız bayram arıcılık güvencesi ile sunulmaktadır. Karniyol ana arı hatları ik andaki yapılarının özelliklerini taşımakta olup, sürekli bir şekilde aynı verimi sağlamaktadır.

Karniyol Ana Arı Üretimi

Karniyol ana arı fiziksel  davranışsal özelliklerinin yanı sıra vermiş olduğu yüksek verimden dolayı üretimi en çok yapılan arı ırkı arasındadır. Karniyol arı üretimi profesyonel ellerde hayat bularak istenen sonuç kısa süre içerisinde elde edilmektedir. Karniyol arıların hatların düzenli şekilde ilerlemesinde dolayı firmamız bayram arıcılık tarafından Karniyol ana arı üretiminin nedenler şöyle sıralanabilir;

· Hastalılara karşı oldukça direnişli olmaları,

· Sakin ve uysal olması ile yumuşak ve agresif özellikler göstermemesi,

· Oryantasyon koşullarına hızlı şekilde ayak uyduran arı olması,

· Diğer arılara oranla daha iyi uçma yeteneğine sahip olması,

· Değişen iklim koşullarına hızlı bir şekilde uyum sağlayan, düşük sıcaklık ya da yüksek sıcaklığı hızlı bir şekilde tolere eden yapıya sahip olması,

· Çok düşük sıcaklıklarda kışlama özelliği sayesinde kovandan kovana uçmadan yaklaşık olarak 150 gün kadar aynı kovanda alıyor olması,

· Erken saatlerde başlayarak geç öğlen sonlarına kadar yemlere doğru uçuş gerçekleştiriyor olmaları,

· Miktarları bahar ve yaz ayları boyunca hızlı bir şekilde artmasında dolayı arıların izlenmesi ve adaptasyonu için küçük kolonilerde akıyor olması,

· Kış aylarında daha az miktarda yiyecek ihtiyacının olması,

· Soygunculuk ve yağmacılık özelliklerinin çok düşük olması,

· Kovanlarının içerisinde çok az miktarda propolize edilmesinden dolayı,

· Güçlü bir şekilde hijyeni iç güdüsü özelliğinin bulunmasından dolayı Karniyol ana arılar tercih edilmektedir.

Karniyol ana arılar firmamız bayram arıcılık tarafından gösterdikleri özellikler bakımından bu sektörde uğraşan tüm arıcılara önerilmektedir.

Karniyol Ana Arı Satışı

Karniyol ana arılar, göstermiş oldukları özellikler neticesinde her kesimden arıcının sahip olmak istediği ve veriminde faydalanmayı amaçladığı arı ırkıdır. Firmamız bayram arıcılık Karniyol ana arılar hakkında gerek tüm bilgileri sunduktan sonra arıları dönemler halinde müşterilerine teslim etmektedir. Ana arı konusunda beklentileri tam olarak karşılayacak olan ana arı ırkı olan Karniyol ana arılar firmamızın güvencesi altında sunulmaktadır.

İklim şartları ne olursa olsun beklentileri tam olarak karşılama konusunda ilk sırada yer alan karniyol ana arılar, sektörün gelişmesinde büyük rol oynamaktadır. Firmamız bayram arıcılık karniyol ana arısını dönemler halinde tüm arıcılar sunmaktadır. İlk siparişin ardında arılar gereken özen ve titizlik içerisinde talep eden müşterilere hızlı bir şekilde ulaştırılmaktadır. Ana arıları beklendiği özelliklerine sahip olarak teslim eden firmamız, siparişten teslimata kadar geçen bütün süreci garantisi altına almaktadır. arıcılıktan alınan ürünlerin daha verimli ve kaliteli olmasına direk olarak katkı sağlayan karniyol ana arıların, çoğalma özelliği sayesinde arıcılar tarafında gerekli dikkat ile atanarak fayda alınmaktadır.

Karniyol ana arı satışı yapan firmalar arasında en çok talep görmekte olan firmamız bayram arıcılık, kendisine olan bu güveni boş çıkarmamak adına her geçen gün kendisini geliştirerek hizmet vermeye devam etmektedir. Maddi konudan önce arıların yetiştirilmesi ve istenen verimin sağlanması konusunda ileri seviyede çalışmalar yapan firmamız, karniyol ana arı satışı üzerinde kar değil fayda getirisi hedeflemektedir.

 

Yorum yaz

    Nasıl Yardımcı Olabilirim ?